Skip to content

FAQ

Flowbird je jednoduchá služba, která umožňuje motoristům platit za parkování pomocí svého mobilního zařízení nebo počítače.  

Personál kontroly respektovanosti používá ruční mobilní zařízení, pomocí kterého vyhledává aktuální záznamy o platných parkovacích relacích vztažených k RZ vozidla. Jako doklad o platbě tedy není třeba tisknout lístek. Přehled svých lístků však můžete i přesto kdykoliv vytisknout prostřednictvím webu my.flowbirdapp.com

Ano, pomocí svého účtu můžete platit za parkování u Flowbird odkudkoli. Váš účet Flowbird lze použít na všech místech, kde je služba využívána. Navštivte místa, kde je služba k dispozici.

.

Nákup a platba

Ano, platby provedené z vašeho účtu Flowbird jsou vysoce zabezpečené. Platební systém Flowbird je certifikován dle standardů odvětví platebních karet PCI DSS.

.

Registrace do služby Flowbird je zdarma. Vytvořte si účet na my.flowbirdapp.com nebo prostřednictvím služby Google Play (Android) nebo Apple IOS (iPhone). Zde prosím zaregistrujte registrační značku vozidla, které chcete zaparkovat. Během první transakce Flowbird zadáte informace o debetní / kreditní kartě, které jsou bezpečně uloženy, takže je již nebudete muset zadávat znovu. Výberem a nákupem parkování s aplikací Flowbird platíte standardní parkovací poplatek, účtovaný místním provozovatelem parkování (soukromý provozovatel, místní úřad, univerzita, nemocnice atd.) Celková výše poplatku za parkování je mj. zobrazena i před potvrzením vaší platby a zahájením placené parkovací relace.

Správa účtu

Při registraci prosíme uveďte registrační značku vozidla které chcete parkovat. Později můžete do svého účtu přidat / registrovat další vozidla prostřednictvím sekce Můj účet, nebo také přímo při nákupu nové parkovací relace.

.

Ano, úpravu osobních údajů můžete provést v sekci Můj účet na webové stránce Flowbird my.flowbird.com

 

Aktuálně probíhající parkovací relace nejsou uvedeny v sekci historie, nýbrž na stránce Aktivních relací. Vaše poslední relace se po vypršení platnosti zobrazí v historii parkování.

Ve Vašem účtu Flowbird je možno aktivovat zasílání textových zpráv připomínajících blížící se konec parkovací relace. Chcete-li tyto zprávy deaktivovat, můžete tak učinit v sekci nastavení.

Pokud má zadávané telefonní číslo nebo e-mailová adresa správný formát, znamená to, že tyto informace jsou již pravděpodobně zaregistrovány v jiném, již existujícím účtu. Pokud jste v některé z přechozích registrací již vytvořili účet se stejnými parametry, musíte tyto parametry buď upravit nebo smazat. Pokud potíže přetrvávají, kontaktujte prosím náš tým zákaznické podpory vyplněním a odesláním tohoto formuláře.

.

Ano, svůj účet můžete smazat včetně podrobností. Prosíme kontaktujte náš tým zákaznické podpory vyplněním a odesláním tohoto formuláře.

Ano! Aplikaci Flowbird lze stáhnout prostřednictvím různých verzí obchodu (IOS) Apple Store a (Android) Google Play obchod. Služba je v současné době k dispozici v různých zemích. Pokud Váš chytrý telefon nemá k těmto obchodům z nějakého důvodu přístup, nebudete moci aplikaci zobrazit ani instalovat.

Použití služby

V této fázi bohužel nelze parkovací transakci zrušit nebo změnit. Jedinou možností je provést nákup nové parkovací relace se správným kódem umístění. V opačném případě se vystavujete riziku pokuty.

Pokud jste vybrali možnost upozornění e-mailem, pak je jeho obsahem mj. i potvrzení s detaily o Vaší parkovací relaci. Pokud jste e-mailové oznámení neaktivovali, můžete se ujistit shlédnutím sekce Aktivních parkovacích relací. Vaši parkovací relaci nemůžete považovat za platnou, dokud se o jejícm stavu neujistíte. Jakmile vaše parkovací relace vyprší, detaily o ní budou zobrazeny v sekci Historie.

Pokud jste aktivovali možnost dostávat SMS zprávu s upozorněním na blížící se konec parkovací relace, pak budete včas informováni před uplynutím její platnosti.

Ano, v menu Vašeho účtu v sekci Historie můžete zobrazit a exportovat historii uskutečněných parkovacích relací.

Kontakt

Otázka,
návrh
nebo potřebujete pomoc?

Flowbird support
je zde, aby vám pomohl, usnadnil parkování !

AppIcon

Získejte Flowbird pro IOS a Android

Skip to content